Naujienos|

Lapkričio 28 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje buvo  pristatyta Šeimos kortelė. Tai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos šeimoms skirto projekto rezultatas. Šeimos kortele gali naudotis daugiavaikės (3 ir daugiau vaikų auginančios) ir vaikus su negalia prižiūrinčios šeimos. Tokių šeimų Lietuvoje – virš 60 tūkstančių. Kortelės turėtojai įgyja galimybę naudotis vienkartinėmis ar daugkartinėmis partnerių nuolaidomis tiek viešajame, tiek privačiajame sektoriuje. Kaip sakė Daugiavaikių šeimų asociacijos MES  vadovė, 6 vaikų mama Jurgita Pocienė, ši nuolaidų kortelė sukurta tam, kad žmonėms sukeltų džiaugsmą, orumo ir pasitikėjimo savimi pojūtį, mažintų atskirtį, kurią jaučia gausios ir neįgalius vaikus auginančios šeimos.

Viešosios ir privačios įmonės, įstaigos ir organizacijos kviečiamos tapti Šeimos kortelės partneriais. Šiuo metu jau yra daugiau nei 120 partnerių ir jų kas savaitę daugėja. Vienas iš projektų partnerių yra ir Ignalinos rajono Daugėliškio krašto bendruomenė. Jos vadovė Indrė Gruodienė padeda skleisti šią žinią ir stengiasi, kad kuo daugiau rajono įmonių, įstaigų prisijungtų prie šios akcijos.

Ignalinos rajone Šeimos kortele naudojasi  dar tik 13 proc. šeimų (palyginimui Vilniuje 34 proc., Kaune – 37, Alytuje –18, Visagine – 17). Pristatyme dalyvavo ir pasiūlymu susidomėjo Ignalinos kredito unijos ir Turizmo informacijos centro atstovai. Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė sakė, jog galima būtų pagalvoti apie nuolaidas minėtoms šeimoms Ignalinos baseine, taip pat ji kvietė rajono verslininkus aktyviau dalyvauti šioje akcijoje.

Šeimos kortelės partneriu gali būti ir viešosios įstaigos bei savivaldybių įmonės bei įstaigos. Tokiu atveju visos savivaldybės įstaigų teikiamos paslaugos šeimoms, kuriose veikia nuolaidų sistema gausioms ir negalią turintį vaiką piržiūrinčioms šeimoms, būtų administruojamos Šeimos kortelės pagrindu. Šeimos gautų išsamią informaciją apie savivaldybės teritorijoje veikiančias nuolaidas vienoje vietoje – kortelės svetainėje, o savivaldybė sutaupytų lėšų dėl mažėjančios administravimo naštos.

Tapti Šeimos kortelės partneriu svarsto ne tik Ignalinos, bet ir Vilniaus bei Šiaulių savivaldybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close Search Window