Naujienos|

Gausios šeimos ir šeimos, auginančios negalią turinčius vaikus jau ketverius metus gali naudotis Šeimos kortelės teikiamais privalumais.

Teisę į Šeimos kortelę turi daugiau kaip 42 tūkst. šeimų, kortele jau naudojasi daugiau kaip 35 tūkst. Lietuvos šeimų.

Būtent Šeimos kortelė, kurią gali gauti kiekviena šeima, auginanti tris ar daugiau vaikų, arba vaiką su negalia, padeda atrasti naujų galimybių, sutaupyti bei suteikia įvairaus pobūdžio privilegijas ir įvairaus dydžio nuolaidas, kurias teikia virš 300 partnerių ir beveik 3 000 vietų Lietuvoje ir Latvijoje.

 Kortelė skirta atrasti galimybes

Rasa Žemaitė

Rasa Žemaitė

Visuomenininkė, penkių vaikų mama ir atsakinga už Šeimos kortelės programą Socialinių paslaugų priežiūros departamento specialistė Rasa Žemaitė sako, kad ši kortelė – didelė palaima daugeliui šeimų.

„Būčiau su mielu noru turėjusi tokią kortelę, kai mano penki vaikai buvo maži. Kol vaikai nesuaugo, naudojausi šia kortele ir galiu pasakyti, kad tai – motyvacija atrasti su vaikais ką nors naujo. Gausios šeimos, kurios augina vaikus, skaičiuoja visas savo išlaidas ir kiek tenka bendrauti su šeimomis, kurios turi tris ar daugiau vaikų, neslepia, kad finansai skiriami visų pirma būtinosioms išlaidoms padengti.

Įprastai tai būna maistas, kuras, popamokinė veikla vaikams, tačiau pramogas ar turiningą laisvalaikį tokios šeimos renkasi labai atsakingai ir rečiau, nei norėtųsi.

Šeimos kortelė nuo pirmos sukūrimo dienos yra apie galimybes rinktis daugiau ir ne tik tada, kai einame į muziejų ar kino teatrą. Pats užmanymas sukurtas taip, kad vienoje vietoje šeima gali sutaupyti, o kitoje – išleisti pinigus patraukliau ten, kur paprastai nebūtų galimybės nueiti“, – sako moteris.

Labiausiai vertina pramogas

R. Žemaitė atvira – Šeimų kortelė atveria nemažai galimybių tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje.

„Kadangi iš šeimų girdime, kad aktualiausios pramogos, laisvalaikio paslaugos ir kelionės su vaikais, ypač stengiamės pritraukti tokius partnerius, kurie teikia būtent šias paslaugas.

Ne tik maistas, rūbai ar batai šeimoms yra svarbiausia. Atlikta reprezentatyvi apklausa parodė, kad labiausiai šeimoms reikia ne būtinųjų ar prabangos prekių – šeimoms stinga knygų, edukacijų, pramogų, išvykų.

Šeimos kortelės privilegijų įvairovėje išsiskiria partneriai, kurių nuolaidos yra itin juntamos, o šeimoms kelia didžiulį džiaugsmą.

Tai „Valdovų rūmai“ ir „Jūrų muziejus“, Etnografijos muziejus Rumšiškėse, likęs vienintelis partneris, teikiantis nuolaidas vandens pramogoms „Atostogų parke“ Palangoje. Taip pat vienintelis suteikiantis daugiau galimybių šeimoms kino teatras „Skalvija“ ir žaidimų kambarys „Adventica“, kaip Baltijos šalių Šeimų kortelės partneris privilegijas teikiantis ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje. Šiemet prie partnerių taip pat prisijungė „Laisvalaikio dovanos“ ir „Gera dovana“. Keliones gerokai palengvina vienintelio didžiojo degalinių tinklo „Viada“ teikiamos ženklios privilegijos. Gauname šeimų laiškus ir komentarus, kad privilegijos šiose vietose labai vertinamos ir reikalingos.

Šeimų poreikiai yra labai įvairūs ir kinta, priklausomai nuo situacijos. Kad juos atliepti, stengiamasi atrasti kuo įvairesnių partnerių. Štai šiemet prasiplėtė teikiančių privilegijas didžiųjų prekybos tinklų ratas, kai visai neseniai pradėjo veikti IKI prekybos tinklo išskirtinės privilegijos.

Bendra sutelktinė verslo, valstybės ir šeimų iniciatyva plečiasi ir apima vis įvairesnes paslaugas teikiančius verslus, vis daugiau privilegijų yra teikiama skaitmeninėse platformose ir yra prieinamos net ir tolimiausiuose šalies kampeliuose.

Daugiau nei 300 partnerių, beveik 3 tūkst. vietų

Šiuo metu Šeimos kortelės programoje dalyvauja apie 300 partnerių, prekes ar paslaugas su šios kortelės privilegijomis galima įsigyti 3 tūkstančiuose vietų Lietuvoje, taip pat o sėkmingai bendradarbiaujama ir su užsienio partneriais, ir Latvijoje.

Šeimos kortelę turinčios mūsų šalies šeimos gali įsigyti prekių ar paslaugų su privilegijomis net daugiau kaip 200 vietų Latvijoje. Laukiame Estijos ruošiamų iniciatyvų. Prie programos nusprendė prisijungti ir Lenkija. Taip pat plečiasi internetu veikiančių įmonių iniciatyvos. Interaktyviu kortelės teikiamų privilegijų žemėlapiu jau domėtasi 1,5 milijono kartų. 

Tikisi plėtros ir palaikymo 

„Dyslexia centras” vadovė Jurgita Pocienė

Daugiavaikių šeimų asociacijos vadovę, „Dyslexia“ centro įkūrėją ir šešių vaikų mamą Jurgitą Pocienę džiugina, kad Šeimos kortelė galioja visoms gausioms šeimoms, nepriklausomai nuo jų gaunamų pajamų.

„Man yra tekę bendrauti ne su viena gausia šeima ir iš pradžių jos nustebdavo, kad ši kortelė skirta visoms gausioms šeimoms ir čia nėra atsižvelgiama į pajamas, jos nėra tikrinamos. Tai suteikia pasididžiavimo jausmą, juk iš tiesų, didelė šeima – tai vertybė ir mums labai smagu, kai tai yra įvertinama“ – teigia moteris.

Asociacijos vadovė gyvena viltimi, kad ir kitąmet prie Šeimų kortelės programos noriai jungsis daugiau verslų, o ateinantys Seimo rinkimai nepakeis krypties, kuria sėkmingai einama ne vienerius metus.

„Tikiuosi, kad ateinantys metai sustiprins šeimos kortelės pozicijas, o ateinantys Seimo rinkimai nesujauks to, kas jau yra sukurta ir komanda galės toliau sėkmingai plėtoti programą ir teikti tiesioginę naudą gausioms šeimos.“

Taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad kitų šalių patirtis ir galimybės pasižvalgyti kuo gi gyvena Baltijos šalių šeimos kortelės iniciatyvos partnerių programos, gali padėti ir plėtojant Šeimos kortelės programą Lietuvoje. Pavyzdžiui, labai gausus Latvijos muziejų įsitraukimas teikiant privilegijas rodo, kad ir Lietuvoje itin juntamas poreikis prie šeimų kortelės jungtis muziejams visoje Lietuvoje. Taip pat pastebi, kad Latvijos Šeimos kortelės programa dėl labai aktyvaus jos pripažinimo savivaldos lygmeniu, turi ženklias privilegijas viešajam transportui. Valstybinės politikos dėka šioje šalyje galioja Šeimos kortelės lengvatos transporto priemonių mokesčiams ir net speciali „studento stipendija“.

Taigi, kuriant daugiau galimybių šeimoms, tikrai yra erdvės naudoti Šeimos kortelę kaip tikslinę gausių ir negalią turinčius vaikus auginančių vaikų rėmimui bei skatinimui versluose, savivaldoje ar valstybės lygiu.

Kaip gauti Šeimos kortelę?

Prašymą gauti Šeimos kortelę galima pildyti interneto svetainėje www.spis.lt, rašyti raštu (prašymo formą galima rasti interneto svetainėje) ir siųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui paštu, adresu Vivulskio g. 13, 03162 Vilnius, arba pateikti tiesiogiai atvykus nurodytu adresu į departamentą.

Comments are closed.

Close Search Window