Naujienos|

Nors karantinas smarkiai sumažino domėjimąsi grupinėmis veiklomis ir praretino vaikus į stovyklas ketinančiųjų leisti gretas, vasaros poilsio organizatoriai susidomėjimu iš esmės patenkinti. Pamainos pamažu pildosi, o turintieji Šeimos kortelę džiaugiasi dar ir nemažai sutaupantys.

Šiemet vaikų vasaros poilsį siūlo 3 Šeimos kortelės partneriai. Verslumo mokykla „Mini Boss“ ir STEAM ugdymo organizatoriai iš Kauno „Edulandas“ stovyklas rengia antrą kartą, o Daugiavaikių šeimų asociacija MES vaikų vasaromis rūpinasi jau šeštus metus. Visų trijų siūlomos nuolaidos su Šeimos kortele – dosnios, siekia nuo 15 iki 35 proc. Skaičiuojama, kad leidžiantieji į stovyklą mažiausiai 3 šeimos vaikus, su Šeimos kortele sutaupo per 100 eurų.

Stovyklos paprastos, bet laukiamos   

Vilnietės Skaidrės šeimoje – 3 moksleiviai. Šis sezonas „Svajonių stovykloje“ jiems bus jau ketvirtasis. Stovykla neturi griežtai apibrėžto formato, kasmet vyksta vis kitame Lietuvos kampelyje, tačiau tuo, pasak daugiavaikės mamos, ir žavi.

„Pirmuosius dvejus metus vaikai poilsiavo vaizdingose kaimo turizmo sodybose, o pernai turėjo progos išbandyti save gamtoje: gyveno palapinėse, prausėsi ežere, ėjo į ilgiausius žygius. Nepaisant išbandymų, nė vienas nepasiprašė namo pirma laiko. Neišgąsdino net ant skruzdėlyno pasistatyta, o vėliau liūties užpilta palapinė“, – šypsosi mama.

Liepos mėnesį visi 3 vilnietės vaikai savaitei keliaus į Antalieptės basųjų karmeličių vienuolyną. Čia ir vėl lauks staigmenos bei išbandymai: teks gyventi skliautuotose celėse, rašyti istoriją apie kadaise Antalieptėje gyvenusią jauną vienuolę, kuri dėl neaiškių priežasčių iš čia pabėgo. Semdamiesi įkvėpimo, vaikai naršys slapčiausius didžiulio vienuolyno kampelius, o gal netgi išsiaiškins, kas slepiasi palėpėje stovinčiame karste.

„Vaikai vis klausinėja, ar vienuolyne vaidensis, tačiau organizatoriai tvirtina patys to nežinantys. Matyt, teks aiškintis vietoje“, – intrigą palieka mama. Ji tvirtina dėl tokių išbandymų nė kiek nesijaudinanti – vaikystė ir yra tam, kad prisiliestum prie pačių netikėčiausių idėjų.

Pasak pašnekovės, visų 3 vaikų savaitės poilsis stovykloje nėra pigus malonumas. „Aritmetika paprasta: vaikų vasaros atostogos Lietuvoje trunka 10 savaičių, o viena savaitinė pamaina stovykloje 3 vaikams kainuoja mažiausiai 500 eurų. Vos trys tokios savaitės stovyklose – ir nėra 1500 eurų. Ar daug gausių šeimų finansiškai sau gali tai leisti? Vargu“, – svarsto vilnietė. Dėl šios priežasties ir jos vaikai vasarą stovyklose praleidžia ne daugiau kaip po 2 savaites.

Su Šeimos kortele 1 pamaina „Svajonių stovykloje“ kainuoja 25 proc. pigiau. Jei iš vienos šeimos atvyksta daugiau vaikų, taikoma papildoma 10 proc. nuolaida. Artimiausia stovyklos pamaina – liepos 12-18 d.

Registracija čia 

Pavėžėjimo į Antalieptę ir iš jos paslauga – už papildomą mokestį. Stovyklą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Kaune vasara – su piratais ir robotais

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnė Medėkšaitė, antrus metus Kaune veikiančios VšĮ Edulandas marketingo projektų vadovė, pasakoja, kad STEAM mokytojai vaikų dienos stovyklose suksis visą vasarą – jos vyksta kiekvieną savaitę, iki pat rugsėjo. Šiemet siūlomos trijų tipų stovyklos: dvi dieninės, kuriose vaikai būna nuo 8 val. ryto iki 17 val., ir viena  išvažiuojamoji į Dzūkijos nacionalinį parką. Pagrindiniai stovyklautojai – vaikai nuo 6 iki 12 metų.

Pasak Agnės, visos stovyklos ypatingos tuo, kad jas vienija STEAM ugdymas. Ši santrumpa žymi gamtos mokslų (angl. – Science), technologijų (angl. – Technology), inžinerijos (angl. – Engineering), meno/dizaino (angl. – Art) ir matematikos (angl. – Mathematics) sritis.

„Tam, kad vaikai išmoktų apjungti visas šias sritis, turime kūrybines dirbtuves. Jose iš paprastų, aplinkoje randamų medžiagų gaminame įvairius naudingus inžinerinius daiktus, keliame hipotezes, atliekame mokslinius eksperimentus, tyrinėjame aplinką. Daug laiko leidžiame lauke, (ne)atrastose Kauno erdvėse ir parkuose ieškome paslėptų lobių, žaidžiame judriuosius ir komandinio formavimo žaidimus“, – vardija pašnekovė.

Dienos stovyklose per žaidybinę prizmę kauniečiai stengiasi lavinti vaikų smalsumą, įtraukti stovyklautojus į kūrybines ir mokslines veiklas, kurios apipintos savaitės nuotykiais, personažais ir istorijomis. Pavyzdžiui, dienos stovykla „Edulando lobių sala“ įdomi piratiškais nuotykiais. Juos vainikuoja savaitės gale vaikų surandamas pirato Edubarsdžio paslėptas lobis.

Stovykla „Uždrausta Tomoros karalystė“ papildo STEAM veiklas robotika. Visą atostogų savaitę vaikai gelbėja karalystę nuo ją užgrobusio roboto. Kiekvieną dieną vaikai dirba su vis skirtingu robotikos konstruktoriumi, išmoksta programavimo pagrindų ir priverčia savo sukonstruotus robotukus judėti.

8-12 metų vaikams skirta 6 dienų STEAM stovykla su nakvyne „Miško dvasių paslaptis“ keliasi į Dzūkijos nacionalinį parką, kur įsikūrusi Gamtos mokykla. Joje taip pat nenutolstama nuo STEAM ugdymo principų ir mokslinių eksperimentų, tik jie vyksta lauke: gilinamasi į miško gyvūnijos ir augalijos paslaptis, lankomos įvairios nacionalinio parko vietos, pavyzdžiui, aukštapelkė „Meškos šikna“ ir Čepkelių raistas, vakarai leidžiami prie genties laužo, pasakojant istorijas ir atskleidžiant miško paslaptis.

Su Šeimos kortele 1 pamaina VšĮ „Edulandas“ organizuojamose stovyklose kainuoja 15 proc. pigiau. Leidžiant kelis vienos šeimos vaikus, suteikiama papildoma nuolaida. Stovyklos vyksta kiekvieną savaitę.

Dienos stovyklas iš dalies finansuoja Kauno miesto savivaldybė.

Į verslumą – per kūrybiškumą

8–11 metų stovyklautojų iš Šeimos kortelę turinčių šeimų laukia ir verslumo mokyklų „Mini Boss“ organizuojamos stovyklos. Jų tikslas – supažindinti mažuosius su kuo įvairesnėmis veiklos sritimis iš pačių įvairiausių perspektyvų ir parodyti, kad profesiją galima ne tik rinktis, bet ir keisti, o įgytas kompetencijas – įvairiai panaudoti. „Norisi, kad vaikams atsivertų fantazija ir jie suprastų, jog verslą galima daryti praktiškai bet kurioje veiklos srityje“, – sako mokyklų Vilniuje ir Klaipėdoje vadovė Diana Blažaitienė.

Ji įsitikinusi, kad stereotipinio mąstymo, esą verslumo stovykla skirta tik verslininkų vaikams ir daugiavaikiams joje nėra vietos, apskritai neturėtų būti. „Tiesą sakant, su šiuo stereotipu susidūriau tik tada, kaip pradėjome svarstyti jungtis prie Šeimos kortelės, nors tikriausiai visi žinome ne vieną verslininką, auginantį 3–4 vaikus“, – atkreipia dėmesį pašnekovė.

Šeimos, iš kurių į šias stovyklas ateina vaikai, – labai įvairios. Pasak Dianos, tik dalis jų yra verslininkai. Kiti atveda vaikus todėl, kad kadaise patys svarstė imtis verslo, bet neišdrįso, nes pristigo idėjų, o svarbiausia – palaikymo. Be to, anksčiau tokių dalykų kaip verslumas niekas ir nemokė. „Dažniausiai mamos prisipažįsta turėjusios svajonę įsteigti vaistinę ar parduotuvę, bet nesulaukusios palaikymo to nepadarė ir dabar gailisi“, – pastebi Diana.

Vienos iš „Mini Boss“ organizuojamų stovyklų „Leonardo“ mokytoja Simona Budrytė tvirtina, kad dirbdama su vaikais pastebi liūdinančią tendenciją: net ir mažylių kūrybiškumas jau yra kažkur dingęs. „Vaikai sunkiai sugalvoja naujų idėjų, sunkiai pamato naujų galimybių. Norėtųsi, kad kūrybiškumas su amžiumi nepradingtų, o būtų kryptingai lavinamas“, – sako pedagogė.

Moksliniai tyrimai patvirtina, kad 90 proc. pradinukų yra kūrybiški, tačiau tarp baigiančiųjų mokyklą tokių belieka tik 2 proc., ir jie tradiciškai pasuka menų keliu. Priežasčių, kodėl taip nutinka, pasak Simonos, reikia ieškoti ir šeimoje, ir visuomenėje, ir švietimo sistemoje. Tėvai vaiko kūrybinius polėkius dažnai nuslopina tokiais epitetais kaip „čia nesąmonė“, „nenusikalbėk“, „taip nebūna“, o į atminties ir intelekto lavinimą orientuota švietimo sistema galutinai užgniaužia kritinį mąstymą, diskusijas ir nuomonės raišką.

„Kūrybiškumo reikia mums visiems – tiek asmeniniame gyvenime, tiek versle. Iškilus sunkumams, svarbu nesutrikti, negalvoti, kad tai pasaulio pabaiga, o pasižiūrėti į situaciją lanksčiai ir kūrybiškai“, – mano Simona. Savo laikmetį pranokusio menininko ir mokslininko Leonardo da Vinčio vardu pavadintoje stovykloje, naudodami įprastas menines ir gamtines priemones, vaikai ugdosi požiūrio lankstumą, atvirumą naujoms galimybėms ir gebėjimą pamatyti kelias išeitis.

2 savaičių trukmės „MiniBoss“ vaikų verslo akademija su Šeimos kortele kainuoja 199 EUR (maitinimas įskaičiuotas). Pasiūlymas galioja iki liepos 13 d.

1 savaitės kūrybiškumo stovykla „Leonardo“ su Šeimos kortele kainuoja 99 EUR. Pasiūlymas galioja iki liepos 8 d.

Skaitymai šunims ir naktis bibliotekoje

Šeimos kortelės partneriai „Dyslexia centras“ turi ką pasiūlyti specialiųjų poreikių vaikams – sunkiai skaitančiųjų rugpjūtį lauks specializuota dienos stovykla. Numatytos 2 pamainos, kiekvienoje jų stovyklaus iki 15 vaikų.

„Kiekvieną pamainą užbaigs naktis bibliotekoje. Tai reiškia, kad vaikai grįš namo ne penktadienį, o šeštadienį ryte. Naktį miegos miegmaišiuose, vaišinsis suneštiniais skanėstais, žiūrės kiną, stebės žvaigždes ir naktį su žibintuvėliais ieškos citatų knygose“, – veiklas vardija stovyklos organizatorė Jurgita Pocienė, kurios vienas iš vaikų taip pat yra dislektikas.

Pasak Jurgitos, tikėtis, kad po savaitės dislektikai vaikai geriau skaitys, būtų nepamatuota. Tačiau stovykla tikrai tikisi pakeisti požiūrį į knygą ir biblioteką, kuri skaitymo sutrikimų turintiems vaikams šiaip jau nekelia džiugių emocijų.

Stovyklos metu vyks kaniterapijos užsiėmimai – vaikai skaitys knygas šunims. „Šunys bus patys geriausi klausytojai ir, ko gero, didžiausi motyvatoriai“, – viliasi Jurgita.

Su Šeimos kortele 1 pamaina „Dyslexia centro“ dienos stovykloje kainuoja 25 proc. pigiau.  Planuojamos pamainos rugpjūčio 10–14 d. ir 17–21 d.

Registracija čia

**

Dėl COVID-19 situacijos visi stovyklų organizatoriai yra gavę Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą reikalavimų sąrašą, kurio turės laikytis: atvykusiems stovyklautojams matuos temperatūrą, ribos būriavimąsi patalpose.

Iliustracijos iš stovyklų organizatorių archyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close Search Window