„Drugelio išsiritimas, kaip ir vaiko gimimas – nekontroliuojamas“, – rimtai sako Jūratė Kančauskienė – jau šeštą kartą džiugindama vilniečius išskirtine paroda – gyvais tropiniais drugeliais. Pats procesas greitas, trunka apie 5 minutes, tačiau virsti drugeliais pavyksta tik apie 70 proc. lėliukių. O tada prasideda tikrasis gyvenimas: vienų jis tęsiasi dieną, kitų – du mėnesius.
Vis dėlto emociškai paveikiausias momentas – drugelio mirtis. „Tada supranti, koks trumpas gyvenimas. Kartu pamatai, kaip viskas savotiškai gražu – juk gėlės lygiai taip pat pražysta ir nuvysta“, – svarsto daugybę kartų per dieną drugelių gimimą ir mirtį matanti versli mama.
Auginti drugelį namie labai įdomu: jis netriukšmauja, neteršia, nors, žinoma, netinka ir paglostyti. Tačiau labai smagu stebėti, kaip jis maitinasi, skraido. Namie negali būti atvirų langų, taip pat užkampių ir skylių, į kuriuos drugeliai negrįžtinai įlįstų. O naminių gyvūnų reakcija į drugelius gali būti labai įvairi – pavyzdžiui, mano katė jų negaudo.
Per 6-erius parodos organizavimo metus Jūratė sako supratusi tik tiek, kad drugelis yra bene pati mistiškiausia šios Žemės būtybė. Stebint gyvus drugelius, tarsi nutrūksta laiko gija, o jausmo, kuris apima į juos bežiūrint, nesuteikia niekas kitas. Be to, viskas, kas vyksta su drugeliais, vyksta labai tyliai. „Idealūs augintiniai!“ – ir vėl užkrečiamai juokiasi Jūratė.
Drugeliai energijos gauna iš saulės, vaisių ir saldumynų. Svarbu, kad patalpoje būtų pakankamai šilta ir drėgna, nes sausame ore greit sutrupa sparnai. Geriausias skanėstas jiems – lauke žydinčios gėlės. Nors, pavyzdžiui, drugeliams pelėdoms patinka apelsinai. Jų, kaip ir bananų, greipfrutų ar ananasų, geriausia – kuo labiau prinokusių, galima atnešti lauktuvių.
Gyvų tropinių drugelių paroda laukia visų Vilniuje, J. Kubiliaus gatvė 2. (Senjorų avilys). Preliminarus darbo laikas: I-V 16:00-18:30 VI-VII 10:00-18:00
Turintys Šeimos kortelę į parodą pateksite 30 proc. nuolaida !!!