Naujienos|

„Rytiečių išmintis byloja, kad krizė visada yra nauja galimybė. Tie, kas šiuo metu toliau ieškos naujų nišų, pasibaigus karantinui tik išloš“, – įsitikinusi įvairius renginius šeimoms organizuojanti Jurgita Pocienė, neseniai tapusi Šeimos kortelės programos partnere. Jai antrina gausioms šeimoms interneto paslaugas su nuolaida teikiančios įmonės vadovas Artur Stefanovič: pasak jo, karantinas ne tik smarkiai išaugins gyventojų informacinį raštingumą, bet ir paskatins verslą peržiūrėti savo prioritetus.

„Į krizę reikia žiūrėti iš pozityvios pusės. Yra blogų dalykų, bet juose galima surasti ir to, kas naudinga“, – įsitikinęs A. Stefanovič. Jo vadovaujama įmonė Šeimos kortelės turėtojams teikia 50 proc. nuolaidą visoms interneto ir televizijos paslaugoms Šalčininkų mieste ir rajone, Naujojoje Vilnioje, Skaidiškėse, Rudaminoje, Pagiriuose, Salininkuose.

Įsibėgėjęs karantinas didelę dalį darbo ir mokymosi perkėlė į namus, tad, natūralu, apie 20 proc. išaugo ir perduodamų duomenų srautas, ir užklausų ryšio paslaugų teikėjams skaičius. Pasak Šeimos kortelės partnerio, gausios šeimos dažniausiai teiraujasi patarimo, kaip įdiegti įvairias kompiuterines programas ir jomis naudotis.

Kažkam nepavyksta pajungti kameros, kažkam – pelės. Specialistams tenka spręsti ir namų vidinio tinklo problemas. Anksčiau viskas buvo paprasčiau, nereikėjo specialaus pasiruošimo naudotis mokymo platformomis, tad nebuvo ir tokio streso.

Vis dėlto, prisipažįsta A. Stefanovič, ryšio paslaugų tiekimo įmonėms karantinas vargu ar išeis į naudą finansiškai. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje jis neabejotinai bus naudingas visai visuomenei.

„Didelė dalis žmonių pagaliau susipažins su esamomis technologijomis, išmoks naudotis elektroniniais valdžios vartais, įvairiais portalais, elektronine bankininkyste. Iki tol dauguma klientų vis dar tikėdavosi, kad patiems to mokytis nereikės: pas kažką nueis, paklaus, sulauks pagalbos. O dabar bus priversti atsisėsti ir išsiaiškinti, kaip tas internetas veikia“, – svarsto verslininkas ir pateikia asmeninį pavyzdį: per visus 18 metų, kiek veikia įmonė, kaip vadovas fiziškai nė karto nesilankė „Sodroje“ – visus reikalus susitvarko internetu.

Naudos, pasak pašnekovo, turės ir tie verslai, kurie iš įpročio dirbo senais metodais. Karantinas bus puiki proga įvertinti veiklos organizavimą ir praktiškai pasitikrinti, iš ko verslas apskritai uždirba pinigus, ar išties reikia tiek darbuotojų ir ar visiems jiems būtina darbo vieta biure.

O dalyvavimas tokiose socialinės atsakomybės programose kaip Šeimos kortelė, A. Stefanovič manymu, padės atsigręžti ne tik į gausias šeimas turinčius klientus, bet ir į savo pačių žmones. Būtent Šeimos kortelės pavyzdžio paakinta, jo vadovaujama įmonė Etanetas pradėjo teikti nuolaidas visiems savo darbuotojams.

Sunkiu metu būti komandoje su šeima

Kaip ir A. Stefanovič vadovaujama įmonė, daktarės Indrės Plėštytės-Būtienės įkurta klinika „Mama, aš sergu“ prie Šeimos kortelės partnerių prisijungė tik šiemet. Pasak Vilniuje ir Klaipėdoje veikiančios klinikos įkūrėjos asistentės Sandros Maneikytės, sudėtingu karantino laikotarpiu nuspręsta būti dar arčiau gausių šeimų. Joms pirmoji konsultacija kainuoja 10 proc. pigiau, o kreipusis pakartotinai per du mėnesius, pritaikoma 15 proc. nuolaida.

„Mūsų gydytojų specialistų komanda siekia vieno tikslo – būti kartu vienoje komandoje su šeima. Akivaizdu, kad geriausios priežiūros norisi visiems vaikams. Todėl, gavę pasiūlymą prisijungti prie Šeimos kortelės, nutarėme, kad turime galimybių teikti nuolaidas ir taip padėti gausesnėms šeimoms. Manau, kad tai yra tiesiog geras darbas, kurį galime padaryti“, – pranešime spaudai tvirtina S. Maneikytė.

Bendradarbiavimo sutartį neseniai pasirašiusi klinika artimiausiu metu jau pasirengusi priimti mažuosius pacientus iš daugiavaikių šeimų arba turinčius negalią. Tiesa, aplinkui siaučiant koronaviruso infekcijai, kiekviena situacija vertinama individualiai. Pagal poreikį galimas vizitas į namus, stengiamasi kuo daugiau konsultuoti nuotoliniu būdu, kadangi karščiuojančių pacientų priimti šiuo metu negalima dėl padidėjusios rizikos. Tačiau iš esmės, pasak pašnekovės, klinikos darbas vyksta kaip įprastai, nes mažieji pacientai serga nesirinkdami, kas vyksta aplink.

Vasarai ruošiasi žiemą

Nors karantinas visiškai paralyžiavo pramogų ir laisvalaikio sektorių, gausių šeimų festivalį, vaikų vasaros stovyklą ir disleksijos centrą skaitymo sunkumų turintiems vaikams kuruojanti Jurgita Pocienė nepabūgo stojančio gyvenimo ritmo ir šių metų pradžioje prisijungė prie gausėjančio Šeimos kortelės partnerių būrio. „Tikiuosi, kad karantinui pasibaigus, mano projektai ir toliau liks aktualūs ir įdomūs šeimoms“, – viliasi veikli, šešis vaikus auginanti moteris.

Jos įkurta Daugiavaikių šeimų asociacija MES Šeimos kortelės turėtojams siūlo net tris nuolaidų variantus: 20 proc. nuolaidą bilietams į Šeimų festivalį Mes, 25 proc. nuolaidą kelialapiams į vaikų Svajonių stovyklą ir 20 proc. nuolaidą „Dyslexia centro“ teikiamoms paslaugoms.

Birželio 13–14 d. Valkininkuose planuojamas Šeimų festivalis MES praėjusiais metais sutraukė kelis šimtus dalyvių. Tikimasi, kad pasibaigus karantinui įspūdžių ir bendravimo išsiilgusios šeimos šiemet jame dalyvaus dar aktyviau. Juolab kad žadama įdomi koncertinė programa, edukacinė konferencija įvairiais šeimos gyvenimo klausimais, sportinės ir pramoginės veiklos gryname ore.

O štai tradiciškai liepą vykstančią Svajonių stovyklą šiemet nuspręsta rengti gana egzotiškoje vietoje – Antalieptės basųjų karmeličių vienuolyne. Stovyklos tema Pabėgusios vienuolės legenda, pasak J. Pocienės, gimė sužinojus čionykštę legendą: „Prieš daug daug metų toje vietoje, kur stovyklausime, gyveno vienuolės. Savo mintis ir širdį pašventusios tikėjimui, jos praleisdavo čia visą savo gyvenimą maldoje ir susikaupime. Kol vieną vakarą nenutiko keistas įvykis: jaunutė ir be galo graži vienuolė susapnavo keistą sapną, kuriame išvydo…“, – ir šioje vietoje paslaptingai nutraukia pasakojimą, nes sapno paslaptį vaikams teks išnarplioti patiems.

7–14 metų stovyklautojai gyvens vienuolyno celėse, o romantikai galės įsikurti „Žvaigždžių viešbutyje“ – didelėse kariškose palapinėse po atviru dangum. Tarp planuojamų pramogų – ir paslėptų brangenybių paieškos, ir slėpynės tyloje, ir kareiviškas „laukinis“ maistas, nepaliekantis nė vieno vaiko abejingo. Be to, žada organizatorė, šiemet neatsiejama stovyklos dalimi taps naktipiečiai.

Specializuotas paslaugas skaitymo sunkumų turintiems vaikams teikiantis „Dyslexia centras“, anksčiau lankytojų laukdavęs Aklųjų bibliotekoje Vilniuje, karantino metu veiklas organizuoja nuotoliniu būdu.

Pasak J. Pocienės, kurios vienam iš vaikų taip pat diagnozuota disleksija, mokymui persikėlus į namų aplinką, ši tema tapo ypač aktuali.

***

Per pirmuosius tris 2020 metų mėnesius prie Šeimos kortelės programos jau prisijungė daugiau kaip 40 įvairių privačių ir valstybinių įstaigų, ir dabar bendras nuolaidas teikiančių partnerių skaičius perkopė 180.

Nuo 2019 m. rugsėjo gausioms ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčioms šeimoms Šeimos kortelė užtikrina specialias lengvatas, paslaugas, privilegijas ar nuolaidas prekėms bei renginiams tiek viešajame, tiek privačiajame sektoriuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close Search Window