Map Unavailable

Renginio data:
2022/09/24 - 13:00 - 18:00


Rugsėjo 24 d. Senajame Daugėliškyje bus paminėtas istorinis įvykis, kai netoli Pajurgiškės kaimo (Naujojo Daugėliškio sen., Ignalinos r.) nusileido garsių Gordon Bennett oro balionų varžybų dalyviai amerikiečiai Thomas G. W. Settle ir Winfield Bushnell. 1932 m. rugsėjo 25 d. pakilę iš Bazelio Šveicarijoje, nešami vėjo per Europą, jie per 41 val. 20 min. nuskrido 1550 km ir tapo varžybų nugalėtojais.

Idėja paminėti ir įprasminti šį įvykį kilo Daugėliškio krašto bendruomenei ir Oreivystės centrui. Ji buvo aptarta su Ignalinos rajono savivaldybės atstovais dar 2020 m. kartu su Oreivystės centro vadovu Romualdu Bakanausku, oreiviais Aurimu Vengriu ir Giedriumi Leškevičiumi. „Tai svarbus pasaulinės reikšmės įvykis, paženklinęs ir Lietuvos istoriją. Juk tuomet rugsėjo 27 d. Lietuvoje (tada – Lenkijoje), netoli Daugėliškio nusileidęs pirmasis dujinis oro balionas, atnešė sėkmę amerikiečių pilotams“,– akcentavo Romualdas Bakanauskas.

Šiuo metu bendruomenė surinko nemažai archyvinės medžiagos, liudininkų pasakojimų, kurie praturtins pagrindinio renginio scenarijų ir suguls į naują Daugėliškio krašto istorinio palikimo kraitį. Savivaldybės biudžeto lėšomis įgyvendinamo projekto „Netikėta oro baliono istorija“ dėka taip pat bus atnaujintas Senojo Daugėliškio informacinis stendas, o kitų rėmėjų dėka – vyks dailininkų pleneras.

Pagrindinio renginio metu (rugsėjo 24 d.) bus organizuojamos veiklos: teatralizuotas pasirodymas, atkursiantis šio įvykio seką, erdvinis kinas, kuriame bus rodomi filmai apie oro balionų istoriją, skraidys aitvarai, veiks lauko paštas, vyks įdomūs susitikimai (diskusijos), dailininkas pieš šaržus. Renginio kulminacija – stacionarus dalyvių kilnojimas oro balionu, o koncertinė programa nustebins savo kultūrine ir žanrų įvairove.

Šeimos kortelė taip pat dalyvaus renginyje, ir kviečia visus atvykti pasiimti prizų bei sužinoti pačias karščiausias naujienas 🙂

Vertinimas
[Viso: 0 Vidurkis: 0]

Comments are closed.

Close Search Window