Naujienos|

Ne paslaptis, kad karantinas pakeitė visuomenės gyvenimo ritmą ir įpročius. Anksčiau buvo įprasta važiuoti viešuoju transportu, dabar eiti į   mokyklą, būrelį po pamokų, žaidimų kambarį ar šeimai įprasta animacinio kino seansą tapo neįmanoma. Kaip atsvara tiesioginiam kontaktui, tampa bendravimas virtualioje erdvėje. Į įvairias bendravimo platformas keliasi mokyklos, vaikai kviečiami mokslo metus užbaigti internetu, tačiau dažnai nukenčia popamokinė mokinių veikla, jai pristinga tiek priemonių, tiek motyvacijos.

Nepaisant pasikeitusio ritmo, neformalaus vaikų ugdymas išlieka svarbus ir dabar: vaikų smalsumas, pradėję skleistis gabumai, noras įdomiai bei kūrybiškai praleisti laiką po pamokų, smagių šeimos išvykų ar edukacinių renginių poreikis nedingo. Tačiau, kaip atrasti veiklas, kurios vaikams ir visai šeimai būtų prieinamos karantino metu?

Dirbantys tėvai supras, nors internete galima rasti begales įdomių veiklų, jas išgryninti ir atsirinkti tinkamas vaikui kartais pritrūksta laiko. Atradus idėjų, kyla klausimų: kaip užtikrinti, kad namie visada turėsite reikiamų priemonių, o vaikas gaus kokybišką ir jo amžiui pritaikytą turinį neišeidamas iš namų; ką daryti, kad vaikas būtų laimingas ir užsiimtų prasminga veikla, o tėvams nekiltų bereikalingų rūpesčių?

Atsakymas į šiuos klausimus gana paprastas – į namus atkeliaujantis būrelis! Tėvams nebereikia rūpintis iš kur gauti tam tikrų medžiagų ir koks kiekis yra būtinas, norint teisingai atlikti paruoštas užduotis. Vaikai ir toliau mėgaujasi užsiėmimais net ir karantino sąlygomis. Viena tokių vaikų užimtumo priemonių yra STEAM užduočių rinkiniai.

Kas yra STEAM?

Kad suprastume STEAM užduočių rinkinio naudą, pirmiausia reikia išsiaiškinti kas tai? STEAM iš anglų kalbos kilęs akronimas, kuris apima net penkias sritis: gamtos mokslus, technologijas, inžineriją, kūrybą ir matematiką. Šis ugdymo modelis išskiria ne tik tuo, kad sujungia visas minėtas šakas, bet ir, atliekant užduotis, skatina vaiką mąstyti tarpdiscipliniškai ir panaudoti iš kiekvienos mokslo srities gaunamas žinias. Tai integruotas mokymasis, kuriame kiekviena sritis išbandoma praktiškai, siekiant vaiką „maitinti“ ne vien sausais faktais, bet ir parodyti, kaip tam tikri aplinkoje aptinkami reiškiniai, vyksta realiame pasaulyje.

STEAM užduočių rinkinys – užsiėmimas vaikui, ar kokybiškas šeimos laikas?

Galvodami, kaip perkelti STEAM būrelius į namus, EDULANDAS nepamiršo ir tėvų. Dažnai, kokybiškam laikui su šeima pritrūksta laiko ar fantazijos, o karantino metu nuolatinis buvimas namuose ar išsisukusi rutina gali tapti nemalonia trintimi tarp artimųjų. Dėžutė su kokybišku ir įdomiu turiniu gali tapti viena iš veiklų, kuri suburia artimuosius, skatina visą šeimą kartu atskleisti mokslo reiškinius, kurti, konstruoti ir atrasti STEAM metodika paremtus inžinerinius statinius ar mokslinius išradimus drauge su vaiku.

Ką galima rasti šeimai skirtuose Edulando STEAM užduočių rinkiniuose?

Vienoje dėžutėje galima rasti:  istorijomis ir nuotykiais apipintą laišką su misija, kurią vaikas turi atlikti; smagias užduotėles, kurios lavina loginį mąstymą, reakciją, kūrybiškumą ir matematinius sugebėjimus; keturis kūrybinius darbelius arba mokslinius eksperimentus, kurie ugdo vaikų koncentraciją, kūrybiškumą, analitinį mąstymą, smulkiąją motoriką ir  inžinerines įgūdžius. Kiekviena užduotis turi savo instrukciją, linksmą ir mokslinį paaiškinimą, padedantį atskleisti, kaip ir kodėl veikia sukurti kūriniai ar atlikti eksperimentai.  Svarbus ir gyvas ryšys su vaikais, todėl jauniesiems kūrėjams kartu su tėveliais, STEAM užduočių rinkinio užduotis galima atlikti ir virtualiuose užsiėmimuose, kurių metu EDULANDO mokytojai su vaikais ir tėveliais nagrinėja atraktyvias mokslines temas, o dėžutėje rastus darbelius ir eksperimentus atlieka kartu.

Nauda ne tik šeimos užimtumui, bet ir vaiko lavinimui.

Taikant žaidybinius, praktinius ir patyriminius mokymosi būdus, teorinės ir praktinės žinios sujungtos į visumą padeda vaikams pasiekti mokymosi sėkmę, suteikia gilesnes gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybos žinias, padeda greičiau ir noriau įgyti naujas kompetencijas. Sukurti inžineriniai statiniai ar atlikti moksliniai eksperimentai dažnai tampa šeimos turnyrų ar iššūkių priežastimi, padedančiu smagiai ir prasmingai praskaidrinti karantino laisvalaikį. STEAM užduočių rinkinys, puikus būdas sujungti mokytojus, vaikus ir jų tėvus kartu siekiant išugdyti kūrybišką ir iššūkiams pasiruošusį jaunąjį kūrėją!

VšĮ „Edulandas“ suteikia 15 procentų nuolaidą visoms teikiamoms paslaugoms ar renginiams partnerio paslaugų teikimo vietoje   (Chemijos g. 13, Kaunas) bei internetu teikiamoms paslaugoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close Search Window