Naujienos|

„Šeimos kortelės“ partneriai ESET dalijasi patarimais, kaip užtikrinti saugų vaikų elgesį internete. Kortelės turėtojai gali įsigyti antivirusinės programos licenciją su 50% nuolaida arba atsisiųsti nemokamą vaikams draugišką interneto kontrolės programėlę ESET Parental Control.

Šių laikų vaikai, rodos, gimsta su išmaniaisiais įrenginiais rankose. Pastebima, kad interneto paslaugų vartotojų auditorija ne tik jaunėja, bet ir daugiau laiko praleidžia internete. Šantažas, įžeidžiantys įrašai, asmeninių nuotraukų viešinimas, patyčios – tai tik dalis kibernetinių grėsmių, su kuriomis susiduria vaikai naršydami internete. ESET saugumo ekspertai dalijasi įžvalgomis, kas kelia didžiausią riziką mažiesiems interneto naudotojams ir kaip išvengti šių pavojų.

Kenkėjiškos programos

Tai labiausiai paplitusios grėsmės internete. Nors yra daugybė skirtingų kenkėjų tipų ir jų plitimo metodų, vaikai dažniausiai juos sutinka bandydami žaisti netikrą ir kenkėjišką populiaraus žaidimo kopiją. Užkrėsti žaidimai dažnai platinami trečių šalių arba forumuose, bet kai kurie patenka ir į oficialią žaidimų parduotuvę Google Play. Tik naudojant patikimą apsaugos sprendimą galima riboti prieigą prie kenkėjiškų svetainių ir blokuoti netinkamas programas.

Patyčios

Šis nelabai malonus elgesys gana dažnas tarp paauglių. Vaikai dažniausiai yra bauginami arba žeminami savo bendraamžių ar pažįstamų. Nors tai vyksta skaitmeninėje erdvėje, patyčios gali sukelti emocinę traumą, turėti neigiamų padarinių. Susidūrus su patyčiomis patariama neatsakyti tuo pačiu, nes būtent to siekia besityčiojantis asmuo. Vaikai turėtų neslėpti to, kas vyksta internete, ir su tėvų pagalba imtis priemonių užkirsti kelią tolesnėms patyčioms. tolimesnes patyčias.

Informacijos vagystė

Visa tinkamai neapsaugota informacija internete keliaujanti gali būti atkeliavusi iš trečiųjų šalių. Nesiimant atsargumo priemonių, vaikai gali sukelti finansinių nuostolių šeimai arba patirti tapatybės vagystę. Tėvai turėtų paaiškinti, kaip tinkamai saugoti savo svarbius asmeninius duomenis. Patartina, kad finansines operacijas, tarkime, už vaikų perkamus žaidimus ar kitas pramogas, atliktų tik patys tėvai.

Brukalas (angl. spam)

Nepageidaujami el. laiškai, atakuojantys el. pašto dėžutes, seniai jau ne naujiena. Tačiau pastaruoju metu itin aktyviai plinta išpirkos reikalaujantys kompiuteriniai virusai, su kuriais gali susidurti ir vaikai, ypač, jei jie nežino, kaip derėtų elgtis užkrato atveju. Patikimą apsaugą nuo kenkėjiškų programų bei jų prevenciją gali užtikrinti antivirusinės programos diegimas į naudojamus įrenginius.

Sukčiavimas ir apgaulės

Internete pasitaikantis apgaulingas elgesys gali būti skirtingų formų, naudoti socialinę inžineriją socialiniuose tinkluose ir pan. Pavyzdžiui, sukčiai siūlydami įsigyti kažką pigiau siekia išgauti asmeninius duomenis, prisijungimus prie paskyrų ar kreditinės kortelės duomenis.

Seksualiniai kėslai

Kai suaugę asmenys, kurdami pasitikėjimą ir emocinį ryšį, bando įtikinti vaikus atlikti seksualinius veiksmus, angliškai tai vadinama „grooming“ – pažodžiui, merginimas. Daugybę kartų šie piktavalių kėslų turintys nusikaltėliai apsimetinėjo lygiais vaikams, kad šie įsitrauktų į pavojingą draugystę. Tokiais atvejais belieka prisiminti, kad yra tokių saugumo sprendimų, kaip ESET Parental Control, leidžiančių apsaugoti vaikus nuo pavojų, užkertant kelią lankytis netinkamo turinio svetainėse ir užblokuojant nepageidaujamus kontaktus.

Sekstingas

Sekstingas yra erotinio pobūdžio žinutės ar el. laiškai. Technologijoms sparčiai vystantis, į sekstingo sampratą įeina ir keitimasis nuotraukomis ar vaizdo įrašais. Tėvams derėtų savo vaikams paaiškinti, kad toks intymus susirašinėjimas gali atsidurti internete arba patekti į piktavalių asmenų rankas.

Dar keli patarimai vaikų apsaugai internete:

  1. Jei įmanoma, sukurkite specialią paskyrą savo vaikui, kad galėtumėte prižiūrėti jo veiksmus internete.
  2. Naudokite patikimą apsaugos sprendimą ir tėvų kontrolės programėlę. Išbandykite nemokamą ESET Parental Control programėlę.
  3. Stebėkite savo vaiko naršymo istoriją ir kalbėkitės apie galimas grėsmes.
  4. Įsitikinkite, ar internetinė kamera yra išjungta arba uždengta, kai ja nesinaudojate.
  5. Jei leidžiate vaikui naudotis socialiniais tinklais, padėkite jam nustatyti tinkamus privatumo nustatymus. Viešai prieinamos paskyros ir jose skelbiama informacija gali įstumti vaikus į kibernetinius pavojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close Search Window